PANDEMİ NEDENİYLE 2019 GENEL KURUL TOPLANTISI İPTAL EDİLMİŞ OLUP, 2019 VE 2020 TOPLANTILARI BİRLEŞTİRİLEREK 2021 YILINDA İCRA EDİLECEKTİR.SAYGILARIMIZLA :)

Sık Kullanılanlar

Misyon ve Vizyon  Neden Kooperatif?   Diğer Kooperatiflerden Farkımız Ne?   Arsalarımızın Özellikleri    Daire Sayısı Hesaplama Örneği


ADRES: Şeker Mah. 1417 Sok. No:2 / A ZirveLoft Sitesi Kat 3 Daire 54
Eryaman – Etimesgut – ANKARA
İRTİBAT:05325122686 
www.esenlerpark.com.tr/iletisim/
 

HESAP SAHİBİ: S.S. ESENLERPARK KONUT YAPI KOOPERATİFİ
BANKA: VAKIFBANK –ANKARA ERYAMAN ŞUBESİ

IBAN:TR63 0001 5001 5800 7302 0766 49 

Aselsan Fabrikası

Written by EsenlerPark on 12 Mayıs 2014. Posted in Haberler

ASELSAN Genel Müdürü Cengiz Ergeneman, yurtdışına satışların artması ve yeni yatırımların hayata geçirilmesi için işletme sermayesine ihtiyaç duydukları için halka arzı planladıklarını söyledi. İkincil arzda oran yüzde 15…

aselsan fabrikası

ASELSAN Genel Müdürü Cengiz Ergeneman, yurtdışına satışların artması ve yeni yatırımların hayata geçirilmesi için işletme sermayesine ihtiyaç duydukları için halka arzı planladıklarını söyledi.  17 Aralık 2013, Salı 09:55   Devamını Okumak İçin Tıklayınız…

ASELSAN Genel Müdürü Cengiz Ergeneman, şirketin hisselerinin ikincil halka arzı konusunda çalışmaların sürdüğünü belirterek, “İkincil halka arzda, oranı yüzde 15 olarak düşünüyoruz” dedi. Cengiz Ergeneman, yurtdışına satışların artması ve yeni yatırımların hayata geçirilmesi için işletme sermayesine ihtiyaç duyduklarım, bunun için de ikindi halka arz çalışmasını başlattıklarım söyledi.

2014 yılı Mart- Mayıs arasında piyasaya arzın gerçekleşmesini öngördüklerini anlatan Ergeneman, bu arada borsayla ilgili gerekli izinleri alacaklarını, ikincil halka arzda miktar ve kesin tarihi belirlemek için ise iki genel kurul toplantısı yapacaklarını belirtti. İkincü halka arzda, oram yüzde 15 olarak düşündüklerini ifade eden Ergeneman, “Bu artı, eksi 5 olabilir. Burada piyasa şartlarına bakacağız, ‘ne kadar arz edeceğiz, nasıl yapacağız’, bunu aracı kurumlarla yapacağımız görüşmeler sonucunda ayarlayacağız” diye konuştu. Halka arzın ardından şirketin planlarına da değinen Ergeneman, “Önceliklerimiz Gölbaşı’ndaki yatırımımızı tamamlamak, ihracatımızı artırmak. Bir de Temelli’ye yalan organize sanayi bölgesinde 400 dönümlük yeni bir arazi aldık. Hava savunma programlarımızı, bunların testleri ve üretimini burada yapacağız” dedi. Ergeneman, yaklaşık 200 milyon dolarlık yatırım yapılan Gölbaşı’ndaki Radar ve Elektronik Harp Sistemleri Tesisi inşaatının 2014’ün Şubat ayında bitirileceğini, mart ayında da tesislerin açılışının yapılacağım kaydetti.

Ciro hedefi 1 milyar dolar ASELSAN olarak yıl sonunda 1 milyar dolar ciro hedeflediklerini anlatan Ergeneman, 2014 yılında ise bu rakamı yüzde 15 artırarak 1 milyar 150 milyon dolara yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi. Bunu gerçekleştirmek için iki konuya ağırlık vereceklerini ifade eden Ergeneman, şöyle devam etti: “Birincisi ihracatı artıracağız. İkincisi de sivil alanlara daha çok açılmayı planlıyoruz. Sivü alanMerrill Lynch’in, ASELSAN’ın ikincil halka arzına danışmanlık talebinden Çin füze ihalesi nedeniyle çekilmesini değerlendiren Cengiz Ergeneman, şunları kaydetti: “Merrill Lynch’in, tek taraflı açıklama yapıp çekilmesi bizi şaşırttı.

Çünkü bir konsorsiyum kurulmuş, bunun bir lideri var. 0″taraftan bir açıklama gelmesi gerekiyordu bize. Merrill Lynch’in doğrudan basına değil de konsorsiyum lideri vasıtasıyla bize açıklama yapmasını bekliyorduk. Burada önemli olan nokta larda 4G projeleri var. Telekomünikasyon alanında dışarıya oldukça fazla para ödüyoruz. Bu konuda bütün teçhizat dışarıdan geliyor. Baz istasyonşu: Sanki biz sadece Merrill Lynch ile çalışıyoruz, başka kimse yok gibi bir hava yaratılmak istendi, bu doğru değil. Merrill Lynch özel bir durumu olduğu için çekildi.

Bunların bir üst kuruluşu varmış, orada bir değerlendirme yapılmış, bu programdan çekilmeleri istenmiş. Merrill Lynch de istemeye istemeye çekildi.” Ergeneman, halen şirketin hisselerinin ikincil halka arzı konusunda Garanti Yatırım-Goldman Sachs konsorsiyumu ile görüşmelerin sürdüğünü bildirdi.

Telekomünikasyonda artık dışarıdan mal alan değil satan konuma gelmeyi amaçlıyoruz. Bir de raylı ulaşımda akıllı yer sistemleri üzerinde çalışıyoruz. Artık bütün gücü bir lokomotifle bir üniteye bağlamıyorlar, bunu motorlarla bütün vagonlara dağtıyorlar. Motorlar da belirli bir koordinasyon içinde bilgisayar yardımıyla çalıştırılıyor. Böyle bir işi ASELSAN olarak yapmayı istiyoruz. Bunlar askeri üretim dışında olacağı için belki buralarda ortak şirketleşme yoluna gidebiliriz. Bu konuyla ilgili başka taraflarla veya bir platformcu Ue çalışabiliriz. Biz bu sistemleri yaparız, onlar da vagonları yapar birlikte satarız.” Kârlılık hedefimizde bir problem yok Ergeneman, önümüzdeki yıl karlılık beklentilerinde bir problem olmadığını da belirterek, “Ancak yaptığımız yatırımdan dolayı harcamalarımıza göre karın şirket içinde kalması, belki karın bedelsiz hisse senedi olarak dağıtılması yönüne gidilebilir. Buna, yönetim kurulunun teklifiyle genel kurul karar verecek” diye konuştu. Genel Müdür Ergeneman, dünyanın en iyi savunma sanayi şirketleri arasında ASELSAN’ın 74. sırada yer aldığını anımsatarak, hedeflerinin öncelikle ilk 50 arasına girmek olduğunu sözlerine ekledi.