Ege-koop Başkent’e Açılıyor

Ege-Koop, İzmir’den Türkiye’ye açılma kararını Başkent Ankara’da çok özel bir proje ile hayata geçiriyor. Ankara’nın en hızlı gelişen bölgesi Eskişehir Yolu üzerinde Çankaya Üniversitesi Kampüsü bitişiğinde 3+1, 4+1 ve 4+1 dubleks dairelerden oluşan toplam 640 konutluk mini bir kent inşa edecek Ege-Koop, toplam 150 milyon liralık yatırıma imza atmış olacak.

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, “ Ankara’da 80 bin metrekare arsa üzerinde 130 bin metrekare inşaat alanına sahip bir İzmir vadedeceğiz. Hem Ege-Koop’un konut alanındaki kalitesini hem de İzmir’in yaşam standardını Başkentlilerle tanıştıracağız. İddialıyız, yine kooperatif modeli ile Ankara’da da fark yaşatacağız” dedi.

Ege-Koop’un Ankara projesi ile ulusal bir marka olarak tescilleneceğini belirten Aslan, projenin kentin son yılların gözde bölgesi Eskişehir Yolu üzerinde olduğunu söyledi. ‘İzmirlilerle Ankaralıları Ankaralılarla İzmirlileri buluşturacağız’ diyen Aslan, toplam 80 bin metrekare alanda inşa edilecek konutların temelinin 2015 Mart ya da Nisan aylarında atılacağı müjdesini verdi. Aslan, “ Ege-Koop Başkent Evleri’nin hem merkeze yakınlığı hem Çankaya Üniversitesi Kampüs alanının hemen dibinde olması hem de son derece elit şekilde projelendirilmesi ciddi bir talep yarattı. Hem İzmir’den hem de Ankara’dan talep var” dedi.

145 İLE 280 METREKARE ARASI DAİRELER…

Proje için Ankara’daki İzmirliler Derneği’nin yanı sıra Manisa, Denizli, Kütahya, Afyon, Aydın, Muğla ve Uşaklılar derneklerinin oluşturduğu Ege Platformu’nun yöneticileri ile görüşeceklerini ve 11-14 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek 7. Ege İlleri Tanıtım Fuarı’nda da projenin ziyaretçilere sunulacağını belirten Aslan, “ Projede büyüklükleri 145 ile 280 metrekare arasında değişen 3+1, 4+1 ve dubleks dairelerimiz işlevsellik ve konforu ile öne çıkacak. Prestij projesi olacak. Öyle ki otoparkı, açık ve kapalı yüzme havuzları, spor sahaları, saunası, yürüyüş yolları ve bir de göleti ile Ankara’da fark yaratacak” ifadelerini kullandı.

ÜÇ MESLEK GRUBU DA PROJEDE YERALMAK İSTİYOR

Aslan, projenin ön hazırlıklarını da yerinde inceledi, özellikle projeye yoğun talep gösteren kuruluş ve derneklerin yönetimleri ile de biraraya geldi. Aslan ile görüşen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, “ Ege-Koop’un kooperatifçilik ve konut alanındaki başarılarını bütün Türkiye biliyor. Böylesine büyük bir projeyi 79 ilde mevcut barolarımıza duyurarak, meslektaşlarımızın konut sahibi olmalarını sağlayabiliriz” derken Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin de, “ 640 konutlu Ege-Koop Ankara Projesi, kentin en iyi ve gelişimine açık bölgesinde. Burada hem ben hem de arkadaşlarım konut sahibi olmayı isteriz. Toplam 200 üyemize projenin duyurusunu yaparak işe başlamakla birlikte emiyet olarak Ege-Koop’a her türlü desteğe de hazırız” ifadelerini kullandı.

“HEM DERNEK HEM DE ÜNİVERSİTE CAMİASI OLARAK HAZIRIZ…”

İzmir’de yaşadığı dönemde Ege-Koop’tan ev sahibi olduğunu belirten 100 üyeli İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Başkanı ve A.Ü. Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Hamit Hancı ise, şunları ifade etti: “ Ege-Koop’un ne kadar değerli ve güvenilir bir kuruluş olduğunu en iyi bilenlerden biriyim. Hem dernek hem de üniversite camiası olarak bu projede yeralmak en büyük arzumdur.”

PROJEDE NELER VAR?

Açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk oyun alanları, spor sahaları, fitness center, depo, sauna, kuaför salonu, yürüyüş ve bisikler yolları, rekreasyon ve gölet alanı proje kapsamında yeralıyor.

Projenin doğu yönünde TOKİ Yapracık Evleri, 500 metre güneyinde ise 18. Dönem Milletvekillerine ait villalar bulunuyor. Toplam 16 blok 6-15 ve 17’şer katlı olarak planlanıyor.